CZERWIEC 2012   2 Komentarze

W czerwcu plan Adasia rehabilitacji poszerzył się o zajęcia hipoterapii, na które uczęszcza 2 razy w tygodniu. Na początku, mimo że miał w „Zabajce” kontakt z koniem, bał się go i płakał. Nie trwało to jednak długo, teraz dzielnie pracuje. Czasem tylko wyrazi swoje niezadowolenie, bo mimo, że z pozoru taka jazda na koniu wygląda na nic trudnego, jest to dla niego nie mały wysiłek.

Pod koniec miesiąca byliśmy na kolejnym turnusie terapeutycznym w „Uniquecenter”. Tam podczas zabawy z logopedą odkryliśmy, że rozumie on więcej niż nam się wydawało. Bardzo szybko zapamiętywał, do czego służy dany przedmiot (np. gdy dostał kartonik, na którym namalowane były buciki, położył go na swoich nóżkach, a kartonik z bananem włożył do buzi). Poza tym wreszcie zaczął w pozycji leżącej na brzuszku dźwigać się na rączkach. Coraz częściej przerzuca się na boczek lub na brzuszek. Tak jak poprzednio wróciliśmy z programem pracy w domu, będziemy też kontynuować naukę co do czego służy.

Zachowanie Adasia także zaczęło się zmieniać, można powiedzieć, że zaczyna nami rządzić 😉 Już nie trzeba mu mówić, żeby pokazał rączką gdzie chce iść, bo sam pokazuje co chce robić, lub gdzie chce pójść, a jak nie dostanie tego, co chce, zaczyna się buntować.

Byliśmy także na badaniu wzroku i Adaś musi mieć okularki. Jedno oczko trochę mu „ucieka”. Pani okulistka powiedziała, że dzięki okularkom ta wada powinna z czasem zaniknąć. Wygląda w nich jak mały profesorek 😉

Hipoterapia

Tak pracowałem w „Uniquecenter”

Posted 8 lipca, 2012 by mama Adasia in Blog

2 responses to “CZERWIEC 2012

Subscribe to comments with RSS.

  1. Ja bym powiedziała, że wygląda jak smerf Ważniak. Pozdrawiam

  2. Heh, no rzeczywiście, przypomina małego Ważniaka 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: