INTENSYWNY TURNUS TERAPEUTYCZNY W WAŁCZU   Leave a comment

28 września wyjechaliśmy do Wałcza na turnus rehabilitacyjny organizowany przez Uniquecenter. Adaś miał tam takie zajęcia jak aquaterapia, terapia taktylna, integracja sensoryczna i NDT Bobath, logopedia, edukacja, terapia ręki, przewzorowanie schematów odruchów, temprana. Turnus był strzałem w dziesiątkę, bo miał tam zupełnie inną niż ma na co dzień terapię, przyjemną dla niego i dającą efekty (taka odskocznia od codzienności). Terapeuci byli cudowni, z wielkim sercem podchodzili do naszych dzieci.

Najbardziej chyba lubił aquaterapię, choć na pierwszych zajęciach rozpłakał się na sam widok basenu, co nas zdziwiło, bo przecież jeździł z nami na basen i lubił wodę. Stwierdziliśmy, że to chyba uraz po turnusie delfinoterapii. Niechęć do wody przełamała bardzo szybko ciocia Asia i jej piłeczka, za którą Adam uwielbiał pływać.

Na turnusie Adaś skorzystał z terapii doktora Vitaly Vel. Jest to metoda miękkiej korekcji kręgosłupa, „która wywiera wpływ na mięśniowo szkieletową strukturę organizmu w celu zmniejszenia wzmożonej działalności grupy mięśni i bólu. Zastosowanie tej techniki pozwala na zwiększenie zakresu ruchu w zaatakowanych stawach i ustabilizowanie krążenia płynu mózgowo rdzeniowego, jak i samego krążenia mózgowego”.

Do domu Adaś wrócił zmęczony i zrobiliśmy mu kilka dni wolnego od rehabilitacji. Szybko jednak odzyskał siły. Po turnusie jego kręgosłup jest w lepszej formie i zauważyliśmy, że dłonie (a w szczególności prawa) częściej są otwarte. Na pewno udamy się jeszcze na taki turnus 🙂

Na koniec, jak zawsze trochę zdjęć 🙂

Terapia taktylna z wujkiem Andrzejem

Dzielnie ćwiczę z wujem Piotrem

Ciocia Olga, bawi i uczy 🙂

Z wujem Krzysiem

NDT Bobath i Integracja Sensoryczna z Ciocią Ewą

Aquaterapia z Ciocią Asią

Pokazuję paluszkiem, co chcę

Z turnusowym kolegą, Mikołajem

Na spacerku pomiędzy zajęciami

Po zajęciach czas na odpoczynek, tak sobie słodko śpię

Najedzony, brudny i szczęśliwy 🙂

Ekipa Uniquecenter, wspaniali ludzie

I na koniec wszyscy razem 🙂

Posted 4 listopada, 2012 by mama Adasia in Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: