International Clinik of Rehabilitation   Leave a comment

Drugą połowę maja Adaś spędził w ukraińskim Truskawcu, w tamtejszej klinice rehabilitacyjnej. W klinice tej stosuje się metodę profesora Kozyavkina. „Metoda Kozyavkin (Intensive Neurofizjologiczne systemu rehabilitacji, INRS) – jest bardzo skuteczna w leczeniu pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, bólami pleców, skutkami traumy i zmianami chorobowymi układu nerwowego.(…) Jej głównym składnikiem jest biomechaniczna korekcja kręgosłupa i dużych stawów, w połączeniu z zestawem metod leczenia: refleksoterapii, fizykoterapii, masażu specjalnego, rytmiczne ćwiczenia grupowe, mechanoterapii, apiterapia .  Program korekty ruchu został stworzony, aby rozwijać odpowiednie wzorce ruchowe . Stymulowanie kompensacyjnych możliwości i plastyczności mózgu, ta metoda tworzy nowy stan funkcjonalny, który otwiera możliwość do szybszego silnika i psychicznego rozwoju dziecka.”

Przez dwa tygodnie, codziennie oprócz niedzieli nasz mały bohater dzielnie uczestniczył w zajęciach. Z samego rana miał światłoterapię, tzw. „lampy”, następnie godzinny masaż, podczas którego jego ciałko (raz ręce, raz nogi) było rozgrzewane przez specjalny wosk. W trakcie masażu odbywała się również korekcja kręgosłupa i elektrostymulacja. Następnie Adam przez 30 min intensywnie ćwiczył. Ostatnimi zajęciami był masaż twarzy.

Efekty tego turnusu były duże i zadziwiły nas. Adaś ma silniejsze plecy,coraz dłużej utrzymuje pozycję siedzącą (niestety do samodzielnego siedzenia jeszcze długa droga), kontrola głowy bliska ideału, nóżki i rączki dużo luźniejsze.

Leczenie w tej klinice jest bardzo drogie, ale mamy nadzieję zawitać tam jeszcze i systematycznie kontynuować terapię, bo tak wielu pozytywnych zmian nie zaobserwowaliśmy już dawno u naszego małego wojownika.

„Lampy”

Masaż i okłady woskowe na rączki

Ćwiczenia

 

 

 

Masaż twarzy

 

 

Na koniec uśmiech dla wszystkich :*

Posted 15 lipca, 2013 by mama Adasia in Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: