SPES BYDGOSZCZ   1 comment

Za namową kilku rodziców niepełnosprawnych dzieci postanowiliśmy odwiedzić jeszcze jedno miejsce i spróbować jeszcze jednej  metody terapii. We wrześniu udaliśmy się pierwszy raz do Gabinetu Terapeutycznego SPES w Bydgoszczy, gdzie realizowany jest program terapeutyczny dr Swietłany Masgutowej.

„Główną koncepcją programu jest układ ruchów pierwotnych przedstawiających naturalne, genetycznie zaprogramowane wewnętrzne zasoby człowieka.

W ramach tej koncepcji następuje usprawnienie zaburzonych schematów odruchów przeszkadzających rozwojowi motoryki kontrolowanej dziecka lub osoby dorosłej. Koncepcja jest ukierunkowana na zabezpieczenie odpowiedniego neurologicznego funkcjonowania.”

Turnus trwał 5 dni, codziennie 6 godzin terapii. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Aktualnie jesteśmy po trzech turnusach i z niecierpliwością czekamy na kolejny. Adaś wreszcie zaczyna używać prawej rączki, prawie w ogóle nie przywodzi już kciuka, jest widocznie bardziej ruchliwsza. Wczoraj próbował złapać piłkę w dwie rączki i nawet całkiem nieźle mu to wychodziło J Poza tym jest coraz mądrzejszy, rozumie wszystko co się do niego mówi. Plecki też są w lepszej formie, coraz dłużej utrzymuje się w siadzie. Na drugim turnusie po raz pierwszy przez kilka sekund samodzielnie utrzymał pozycję czworaczą. Poza tym Pani Barbara Olasiewicz (nasza wspaniała terapeutka) jako pierwsza odważyła się na masaż języka Adasia. To trudna sprawa, bo Adaś cokolwiek dostawał do buzi, od razu zgryzał zębami i potem sam nie wiedział jak puścić (szczękościsk). Za sprawą pani Basi nauczyłam się masażu języka Adasia i teraz nasz łobuz ma codziennie masowany język. Dzięki temu mniej się ślini i lepiej radzi sobie z jedzeniem.

 

 

Posted 2 lutego, 2014 by mama Adasia in Blog

One response to “SPES BYDGOSZCZ

Subscribe to comments with RSS.

  1. Mój Skarb Kochany. Buziaczki

    Barbara Olasiewicz (Gilewska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: